Olej MCT – 4 zalety

Olej MCT jest silnym źródłem kwasów tłuszczowych. Może pomóc w utracie wagi i zdrowiu układu pokarmowego.

Spis treści:

Olej MCT ma szereg korzyści zdrowotnych, od zwiększonego poziomu energii po poprawę pracy układu trawiennego. Te oleje zawierają średniołańcuchowe trójglicerydy (lub MCT), które są kwasami tłuszczowymi, które mogą być trudne do zdobycia w konwencjonalnych dietach zachodnich, gdzie dominują dania typu fast-food. Osoby, które chcą zwiększyć spożycie kwasów tłuszczowych, powinny dodać olej MCT do swojej diety.

Olej MCT kontra olej kokosowy

Przez wiele lat olej kokosowy był najlepszym źródłem MCT na rynku. Spośród kwasów tłuszczowych zawartych w oleju kokosowym ponad 60 procent to MCT. W końcu jednak naukowcy zaczęli izolować MCT i tworzyć oleje o znacznie wyższym stężeniu tych niezbędnych kwasów tłuszczowych.

Korzyści z oleju MCT

Olej MCT i utrata wagi

Niektórzy uważają, że olej MCT pomaga schudnąć. Wynika to z pozytywnego wpływu tych kwasów na metabolizm. Ponieważ są łatwe do strawienia i wchłonięcia, organizm spala je jako paliwo, zamiast przechowywać je w postaci tłuszczu. Olej MCT zapewnia również ochronę antyoksydacyjną , która zmniejsza szanse na przyrost masy ciała.

Aby użyć oleju MCT jako suplementu odchudzającego, wiele osób stosuje przepis na „kawę kuloodporną”. Ten przepis łączy kawę , olej MCT i masło. Wiele osób szczególnie stosujących dietę keto, pije taką kawę codziennie rano na śniadanie. Może pomóc zwiększyć jasność umysłu i zmniejszyć napady głodu.

Regularne stosowanie oleju MCT może przynieść korzyści podobne do diety keto. Ta dieta ogranicza węglowodany, zmuszając organizm do produkcji ketonów, fizycznych produktów ubocznych procesu przekształcania tłuszczu w energię. Olej MCT może stymulować produkcję ketonów bez konieczności ograniczania węglowodanów.

Energia z oleju MCT

Kwasy tłuszczowe odgrywają ważną rolę w mózgu. Aby mózg był wydajny i skoncentrowany, organizm potrzebuje kwasów tłuszczowych. Ponieważ olej MCT jest tak łatwy do wchłonięcia, daje mózgowi natychmiastowy zastrzyk jasności i energii. Używaj go w połączeniu z suplementem energetycznym zawierającym kofeinę lub resweratrol , aby zoptymalizować koncentrację i poziom energii.

Olej MCT a zdrowie układu pokarmowego

Olej MCT jest również korzystny dla problemów trawiennych i żołądkowych, ponieważ pomaga zrównoważyć bakterie jelitowe. Wspomaga również wchłanianie innych witamin i minerałów, co jest niezbędne dla zdrowia układu pokarmowego. Jest szczególnie silny w połączeniu z suplementami wspomagającymi trawienie, takimi jak probiotyki .

Olej MCT a zdrowie serca

Korzyści metaboliczne oleju MCT zmniejszają ryzyko otyłości. To z kolei zmniejsza ryzyko chorób układu krążenia. Ten olej ma również właściwości przeciwzapalne, które mogą pomóc w utrzymaniu zdrowia serca. Spróbuj użyć go z suplementem na serce, takim jak wysokiej jakości kapsułki z olejem rybim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.